De federale regering verlengt opnieuw het systeem van de relance-overuren. De maatregel, die normaal eind dit jaar zou aflopen, blijft nu gelden tot 31 maart 2026. Daarmee wordt duidelijkheid geboden aan werknemers en werkgevers die al jaren op deze flexibele vorm van overuren steunen. Vanaf 1 april 2026 treedt vervolgens een definitieve regeling in werking die werknemers toelaat om op een fiscaal interessante manier 360 extra uren te presteren (450 in de horeca), zoals voorzien binnen de hervorming van de personenbelasting.
Kamerlid Nathalie Muylle (cd&v), mede-indiener van het wetsvoorstel en het amendement dat de verlenging mogelijk maakt, benadrukt het belang van rechtszekerheid:
"De uitbreiding van de flexi-jobs naar alle sectoren gaat voor cd&v samen met de uitbreiding van sociaal-fiscaal vriendelijke overuren naar 360 bij de eigen werkgever. Tot de nieuwe regeling is gestemd in het parlement, verlengen we de huidige regeling van 220 relance-uren. Voor cd&v is het belangrijk dat zowel werknemers als werkgevers rechtszekerheid hebben."
Overuren presteren bij de eigen werkgever staat door de recente versoepelingen van de flexi-jobs onder druk. Voor cd&v is het belangrijk dat extra uren werken in eerste instantie bij de eigen werkgever kan gebeuren, vandaar dat deze nieuwe overurenregeling van cruciaal belang is.
De relance-overuren bleken de afgelopen jaren dan ook bijzonder populair, vooral in sectoren met hoge werkdruk zoals bouw, kleinhandel, ziekenhuizen en brede bediendensector. Ze bieden bedrijven extra flexibiliteit doordat ze niet moeten worden gemotiveerd en niet leiden tot inhaalrust of overloon. Uit cijfers van HR-dienstengroep Liantis, blijkt dat in 2024 het aantal gepresteerde relance-overuren meer dan verdubbeld is (+123%) tegenover 2023. In totaal zijn de relance-overuren goed voor zo’n 22% van alle gepresteerde overuren.